x
+48 733 817 708 PN-PT 09:00-16:00
sklep@zielarniaklasztorna.pl odpowiedź w 24h
konto
koszyk

Suplementy na uspokojenie

Jeśli dręczą Państwa problemy z zaśnięciem, wywołane stresującym środowiskiem nerwy, lub obniżony nastrój, warto sięgnąć po suplementy na uspokojenie. Zawarte w nich ziołowe mieszanki dostarczają organizmowi brakujących witamin i pierwiastków, których niedobory mogą zwiększać podatność na pogorszenie samopoczucia.

Odczuwanie długotrwałego napięcia odbija się negatywnie na wszystkich układach naszego ciała. Po pewnym czasie zauważalne jest rozdrażnienie, trudności w skupieniu uwagi i zmęczenie. Skutki są też bardziej dotkliwe, ponieważ osłabiony stresem układ odpornościowy czyni nas bardziej podatnymi na infekcje bakteryjne i wirusowe.

Naturalne suplementy na uspokojenie i stres

Prezentowane w Zielarni Klasztornej preparaty bazują na naturalnych, ziołowych mieszankach. Można je nabyć w formie kapsułek, olejków, saszetek, syropów i herbat. W suplementach na uspokojenie znajdują się rośliny wykazujące wpływ na samopoczucie, jak rumianek, melisa, lawenda, indyjski żeń-szeń, dziurawiec lub waleriana. Dodatki witamin z grupy B, które są odpowiedzialne za regenerację i tworzenie osłon wokół połączeń nerwowych, wspomagają działanie mózgu. Ich odpowiednia ilość odbija się nie tylko na nastroju, ale także percepcji i zmysłach. Ich brak objawia się apatycznością, zmęczeniem, problemami z koncentracją i obniżonym nastrojem.

Suplementy na uspokojenie zawierają także trudno dostępne w codziennej diecie pierwiastki, jak magnez i potas. Te usprawniają działanie układu nerwowego, tym samym poprawiając przepustowość neuroprzekaźników.

Skład tych naturalnych ekstraktów pomaga się wyciszyć, odprężyć, złagodzić nerwy i ułatwić zasypianie. Do tego redukują objawy somatyczne, jak na przykład drżenie rąk, pocenie się i rumieniec na policzkach.

Suplementy na uspokojenie pomagają się wyciszyć i zebrać myśli bez efektu otumanienia i otępienia, nie wywołują też uczucia senności.

Suplementy na uspokojenie bez recepty

Wszystkie oferowane w tej kategorii preparaty są do nabycia bez recepty. Dzięki temu mogą Państwo zareagować, gdy tylko zauważą u siebie częste bóle głowy, wahania wagi ciała lub wywołane stresem problemy z układem trawiennym, jak biegunki lub zaparcia.

Aby prezentowane produkty miały jak najlepszy efekt, dobrze jest stosować je wraz ze zbilansowaną, różnorodną dietą oraz regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Warto też zrobić coś, co wprawia nas w dobry nastrój, jak wzięcie relaksującej kąpieli czy słuchanie ulubionej muzyki. Jeśli dokuczliwe objawy utrzymują się przez długi czas pomimo zażywania suplementów na uspokojenie, należy skontaktować się ze specjalistą.

Wyświetlanie 1–12 z 35 wyników