OstroVit Witamina B12 Metylokobalamina – 200 tabletek

Opis produktu - OstroVit Witamina B12 Metylokobalamina – 200 tabletek

OstroVit Witamina B12 Metylokobalamina to wysokiej jakości suplement diety, który stanowi źródło witaminy z grupy B, w najlepszej postaci – metylokobalaminy. To preparat dostępny w formie łatwych do połknięcia tabletek, stworzony z myślą o osobach, którym zależy na uzupełnieniu codziennego jadłospisu w cenny mikroskładnik.

Witamina B12, zwana również kobalaminą lub czerwoną witaminą, to organiczny związek chemiczny, zaliczany do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B. To substancja organometaliczna, w której obecne są wiązania pomiędzy jonami metalu (w tym przypadku kobaltu) a różnymi cząsteczkami i anionami.

Witamina B12 naturalnie występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego. Związek można znaleźć w mięsie, mleku i produktach mlecznych oraz w rybach i owocach morza. W substancję wzbogacane są również niektóre wegańskie produkty, takie jak napoje roślinne czy płatki śniadaniowe, co ma na celu zapewnienie odpowiedniej podaży związku wśród osób, które ograniczają lub eliminują z codziennego jadłospisu produkty pochodzenia zwierzęcego, będące naturalnym źródłem cennego mikroskładnika.

Witamina B12 jest dostępna w różnych postaciach, które różnią się stopniem wchłaniania i przyswajalności. W preparacie OstroVit wykorzystano metylokobalaminę, czyli związek, który charakteryzuje się wysoką biodostępnością i jest łatwo przyswajalny przez organizm. To forma aktywna, która dostarcza do ustroju również grupy metylowe, dzięki czemu jest szczególnie rekomendowana wśród osób z zaburzeniami dotyczącymi procesów metylacyjnych. Metylokobalamina szybko się wchłania i dłużej pozostaje w tkankach, a co więcej nie zawiera szkodliwego cyjanku. Tym samym suplement diety OstroVit to wartościowe uzupełnienie codziennej diety, które zapewnia podaż mikroskładnika najwyższej jakości.

Składniki aktywne Na porcję % RWS* 1 tabletka % RWS*
    Witamina B12 100 µg 4000% 400 µg 16000%

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

Składniki :Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; skrobia, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; metylokobalamina (witamina B12).

Produkt może zawierać mleko (łącznie z laktozą), soję, orzeszki ziemne, inne orzechy, nasiona sezamu, zboża zawierające gluten, jaja, skorupiaki, ryby.