OstroVit Magnez + Witamina B6 – 90tabl.

Opis produktu - OstroVit Magnez + Witamina B6 – 90tabl.

OstroVit Magnez + witamina B6 to wysokiej jakości suplement diety, który zawiera magnez w wysoce przyswajalnej formie cytrynianu magnezu oraz witaminę B6. To preparat dostępny w postaci łatwych do połknięcia tabletek, stworzony z myślą o sportowcach i osobach wyróżniających się zwiększonym zapotrzebowaniem na cenne składniki.

Magnez – pierwiastek chemiczny o symbolu Mg. Składnik mineralny, który występuje w ustroju w znacznych ilościach, dlatego zaliczany jest do makroelementów. W ustroju człowieka związek magazynowany jest głównie w kościach i mięśniach. Za żywieniowe źródła magnezu uznaje się zbożowe produkty pełnoziarniste, a także nasiona i orzechy.

Witamina B6 pirydoksyna – składnik rozpuszczalny w wodzie, należący do witamin z grupy B, który musi być dostarczany do ustroju z zewnątrz, gdyż organizm nie jest zdolny do jego samodzielnej syntezy. Związek znaleźć można przede wszystkim w pełnoziarnistych produktach zbożowych, a także w podrobach i suchych nasionach roślin strączkowych oraz w suplementach diety.

Składniki aktywne Na porcję % RWS*
    Magnez  375 mg 100%
    Witamina B6  5 mg 357%

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

Składniki Sole magnezowe kwasu cytrynowego (magnez), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; skrobia, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6).